Pokornie i modlitewnie

modlitwa i spowiedź jest bardzo ważna

Trudno wyobrazić sobie dobrego chrześcijanina, który się nie modli (chyba, że naprawdę nie może). To tak, jakby nie wierzył, że może rozmawiać i spotkać się z Bogiem. Modlitwa to bowiem jeden z filarów chrześcijaństwa. Do tego ważne jest, aby towarzyszyła jej pokora i skupienie. Wtedy jest szansa, że przyniesie zamierzone efekty, chociaż nie to jest najważniejsze w porządnej modlitwie.

Na kolanach

Aby dobrze się modlić, trzeba przyjąć właściwą postawę. Okazuje się w ten sposób cześć i oddanie dla Stwórcy, powierzając Mu swoje problemy, troski oraz różne intencje. Dlatego właśnie powinno się klęczeć, bowiem to daje odpowiednią perspektywę i pokazuje szacunek wobec właściwej hierarchii wartości. Dopiero na kolanach widzi się swoją marność wobec Tego, który wszystko może uczynić. Liczy się więc świadomość swojej zależności od Boskiej woli i ufność w Jej wszechmoc.

Klęcznik – pomocna rzecz w modlitwie

Temu wszystkiemu w dobry sposób może przysłużyć się klęcznikdo nabycia w atrakcyjnej cenie. Ta pomocna rzecz pozwala znaleźć oparcie dla rąk i nóg osobie, która pragnie modlić się lub adorować Najświętszy Sakrament. Należy tym samym do podstawowego wyposażenia każdego porządnego kościoła. Powinien cechować się solidnością wykonania, na co niemały wpływ ma także materiał, z którego jest zrobiony. Najczęściej jest to twarde drewno, wyściełane czasem dla minimalnej wygody modlącego się.

Klęczniki stanowią sprzęt, który jest niezbędnym elementem kościelnego wystroju wnętrza. Nie liczy się tu jednak przede wszystkim estetyka wykonania, lecz służebność względem wyższych celów. Warto więc pamiętać o jego przeznaczeniu, jak i potrzebie modlenia się.