Czym wyróżniają się świece liturgiczne?

Świece liturgiczne odgrywają w wierze chrześcijańskiej bardzo ważną rolę, dlatego też w żadnym wypadku nie można przejść obok nich obojętnie. W dzisiejszych czasach można wyróżnić nie tylko popularne świece ołtarzowe, ale również paschały, roratki albo gromnice. Oddzielną grupę stanowią także świece na chrzest, ślub lub komunię świętą.

Czym wyróżniają się najlepsze świece liturgiczne?

Porządne świece liturgiczne powinny prezentować się bardzo estetycznie i odświętnie. Warto postawić na świece, które wykonane są z najlepszych jakościowo produktów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Płomień świecy jest symbolem materializacji wiary. Warto wspomnieć o tym, że w kościołach pali się nie tylko wosk, ale również specjalną oliwę. Są to w 100% naturalne produkty, które dostaliśmy od Boga. Wosk jest symbolem czystości i człowieczeństwa. Liturgiczne świece towarzyszą nam przede wszystkim podczas świąt i różnorodnych wydarzeń kościelnych.

Liturgiczne świece w kościele

Podczas mszy na ołtarzu powinny znajdować się od 2 do 6 świeczników z zapalonymi świecami. Oprócz niedzielnych nabożeństw świece liturgiczne wykorzystuje się także podczas uroczystości Matki Boskiej Gromnicznej, Świąt Bożego Narodzenia albo Świąt Wielkiej Nocy. Jak wspomniano powyżej można wyróżnić także świece, które odgrywają ważną rolę przy bierzmowaniu, ślubie kościelnym albo podczas ostatniego namaszczenia. Świece dostępne są w wielu różnych kolorach, rozmiarach i przepięknych zdobieniach.