Biblia z papugą – co to takiego?

biblia z papugą

Ciekawym wolumenem, który ukazał się ostatnio w księgarniach chrześcijańskich jest pallotyńska „Biblia Tysiąclecia” wydana w wersji młodzieżowej pod nazwą „Pismo Święte dla młodych”. Znana na całym świecie biblia z papugą doczekała się więc także i polskiej wersji językowej.

Biblia z papugą a „Biblia Tysiąclecia”

Można zadać sobie pytanie: po co wydawać kolejną wersję „Biblii Tysiąclecia”, skoro większość katolików ma już ją w swoich domach? I czym właściwie różni się ona od tradycyjnej wersji?

Biblia z papugą jest wydaniem familijnym, które dzięki bogatej szacie graficznej, kojarzącej się książkami przygodowymi, ma zachęcać młodych do lektury słowa bożego. Ponadto jest to wariant biblii, wzbogacony o wiele wyjaśnień i adnotacji, które przeprowadzą suchą nogą młodszych i starszych, przez Morze Czerwone skomplikowanych nazw geograficznych, czy hebrajskich imion potomków Abrahama. Przewodniczką tej niezwykłej wyprawy jest właśnie kolorowa papuga, która otwiera serca i umysły czytelników na głos Boga.

Wartościowa publikacja dla całej rodziny

Biblia z papugą jest zaadresowana głównie do młodzieży. Może służyć jako pomoc w formacji duchowej we wspólnotach religijnych, albo stać się rodzinną lekturą, budzącą zainteresowanie nie tylko nastolatków, ale także ich młodszego rodzeństwa, rodziców, a nawet dziadków. To swoista góra spotkania, gdzie przenikają się treści pisma świętego dla dorosłych z bibliami obrazkowymi dla dzieci. To wartościowe wydanie, które zainteresuje kilka pokoleń chrześcijan.